Ботафого vs Флуминенсе голови и хајлајтс

Во Сабота, 4 Ноември, Ботафого го нагости Флуминенсе во рамките на Серија А натпревар.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Флуминенсе постигна два, додека Ботафого успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На натпреварот помеѓу Ботафого и Флуминенсе имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/0gt5o.mp4?token=1509883556-7SzIsm8RzODiD5hppnSnT9io%2F%2BjDhavTVTNatTKpS%2BU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk