Хајлајтс и голови од Копенхаген vs Злин

Во рамките на УЕФА Европа Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Копенхаген и гостинот Злин, во Четврток, 2 Ноември 2017.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но сите ги постигна Копенхаген, па Злин го загуби мечот со резултат 3-0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Копенхаген и Злин можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-i133m.mp4?token=1509660342-b88uODmXNmUKyIgWrWRSnjA1OK6ZX%2BLkCC4tWEkemH0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од УЕФА Европа Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk