Понте Прета vs Коринтианс голови и хајлајтс

Во Недела, 29 Октомври 2017, Коринтианс му гостуваше на Понте Прета во рамките на Серија А.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Понте Прета. Поради тоа Понте Прета го доби натпреварот со 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Понте Прета и Коринтианс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/q0pt7.mp4?token=1509363807-fsYGcFMQyLG3xIhdOp72%2FypLBa4P7V0l0C8tvyEH%2BUg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk