Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Наполи и Сасуоло

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Наполи и гостинот Сасуоло, во Недела, 29 Октомври 2017.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 4 гола. Сасуоло постигна 1 гола, но Наполи постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/agrtx.mp4?token=1509300323-zZrlHdclWyHJRarP6QDCMEwpizSUdeqGT4m4TBTvgZw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Серија А? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk