Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Беневенто и Лацио

Во Недела, 29 Октомври, Беневенто го пречека Лацио во рамките на Серија А меч.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Беневенто беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 5-1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Беневенто и Лацио.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1temx.mp4?token=1509293178-uaIwx31wFq0BYXta51ZkAFGGUCUHz%2FmZvlJHzpbEXok%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk