Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Либертад и Расинг Клуб

Во Среда, 25 Октомври, Либертад го пречека Расинг Клуб во рамките на Копа Судамерикана меч.

Расинг Клуб не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Либертад успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Либертад и Расинг Клуб.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vken5.mp4?token=1508929564-U3ibnaKCKbmeaymuSikZkiOwrKD5I6DU289o26oI0e0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Копа Судамерикана.