Хајлајтс и голови од Далас vs ЛА Галакси

Во Недела, 22 Октомври, Далас и ЛА Галакси одиграа натпревар во рамките на МЛС.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 6 гола. ЛА Галакси постигна 1 гола, но Далас постигна 5 гола и победи со точен резултат 5-1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/o1fdx.mp4?token=1509973553_a5b95ca81006d23ae80e0359c717523100cb1d8c” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk