Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ДС Јунајтед и Њу Јорк Ред Бул

Во Недела, 22 Октомври, ДС Јунајтед на својот стадион го пречека Њу Јорк Ред Бул во рамките на МЛС.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Њу Јорк Ред Бул, успеа да реализира две, додека ДС Јунајтед само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/rcmll.mp4?token=1509973553_b7c09a1ebe80ebbf095c2d83ac5a75fe108fba49″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот