Хајлајтс и голови од Њукасл Јунајтед vs Кристал Палас

Во Сабота, 21 Октомври, Њукасл Јунајтед го пречека Кристал Палас во рамките на Премиер лига меч.

Њукасл Јунајтед успеа да постигне само еден гол. Сепак тој се покажа како доволен за победа од 1:0, бидејќи Кристал Палас не постигна ниту еден гол.

На натпреварот помеѓу Њукасл Јунајтед и Кристал Палас имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9rdzm.mp4?token=1508605262-ZhCtU%2BCyauo8fhvVlNHYq4d6ULXx3g5lEqvcQOifQMA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk