Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Палмеирас и Понте Прета

Палмеирас на својот стадион го пречека Понте Прета во рамките на Серија А, во Четврток, 19 10.

Палмеирас беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Палмеирас од 2:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Палмеирас и Понте Прета можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/agz9k.mp4?token=1508501090-gdQ2ZzE2UOt2QnC5y6fbrzUk72NSHHYyLG3vu5q%2FNTU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk