Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кашимпаса и Сиваспор

Кашимпаса го нагости Сиваспор во рамките на Супер Лига меч, во Недела, 15 Октомври 2017.

Трите бода одат во Сиваспор кој успеа да постигне еден гол повеќе и забележа гостинска победа со точен резултат 3-2.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kl7qz.mp4?token=1508076175-WLHKUhYTWvvTL9TdE9B%2FH4BMVuXdV6wl78wnuhK%2FCzQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk