Видео од натпреварот Еспањол vs Леванте

во Петок, 13 Октомври, Еспањол на домашен терен играше против Леванте во рамките на Ла Лига.

Од реализациска гледна точка, натпреварот беше малку здодевен со оглед на фактот дека ниту еден тим не постигна гол.

Во хајлајтсот од натпреварот нема да најдете голови бидејќи истиот заврши 0:0, но тука се сите шанси, акции и најдобри моменти кои вредат да се погледнат.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/le0aj_1.mp4?token=1507929813-0cx2fvRf5lcQuFHxe97lRj3EhjAheArnCd30k2VO4qo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Ла Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk