Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сандерленд и Квинс Парк Ренџерс

Во Сабота, 14 Октомври 2017, Квинс Парк Ренџерс му гостуваше на Сандерленд во рамките на Чемпионшип.

За време на натпреварот секој тим постигна точно по еден гол, па мечот заврши со краен резултат 1:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Сандерленд и Квинс Парк Ренџерс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/qc8v1.mp4?token=1508004171-7m%2BzZWGRQtpDTbvF57s2NiHWapsHf6PcwHa82OlLDdU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.