Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Македонија и Лихтенштајн

во Понеделник, 9 Октомври, Македонија на домашен терен играше против Лихтенштајн во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 4 гола, но сите во мрежата на Лихтенштајн. Тоа резултираше со победа на Македонија од 4-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Македонија и Лихтенштајн.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2rc7g.mp4?token=1507647896-xGlIAuk%2BRRq0CompewghE8RQlIhV5B1s1uKeCealaA4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk