Хајлајтс и голови од Финска vs Турција

Во Понеделник, 9 Октомври, Финска на својот стадион го пречека Турција во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Двата тима, Финска и Турција по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/rgrv8.mp4?token=1507646281-tvT68hoUwFtNguR9SaUWhCo%2BVYPuPCvIZpMRjtYBaWA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.