Коста Рика vs Хондурас голови и хајлајтс

Во рамките на КОНКАКАФ – Квалификации за Светско Првенство се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Коста Рика и гостинот Хондурас, во Сабота, 7 Октомври 2017.

Двата тима го пронајдоа патот кон противничкиот гол, но натпреварот заврши без победник.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Коста Рика и Хондурас.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2ktvt.mp4?token=1508544264-KC3nbytaP85g8ArUjBT1jb2T4E%2F2fJu90ENF5T9FmFQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk