Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Минесота Јунајтед и Спортинг КС

Во Недела, 8 Октомври, Минесота Јунајтед го пречека Спортинг КС во рамките на МЛС меч.

Двата тима, Минесота Јунајтед и Спортинг КС постигнаа точно по еден гол, па натпреварот заврши нерешено.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/bb68y.mp4?token=1508544264-nD%2FzTvXRqum0IUJnKAYJ4%2BjhxUZI0MOpUpCRlHf2%2FLE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.