Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хрватска и Финска

Во Петок, 6 Октомври, Хрватска и Финска одиграа натпревар во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Двата тима, Хрватска и Финска постигнаа точно по еден гол, па натпреварот заврши нерешено.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/q9clp.mp4?token=1507386993-J2eK5pJHH5H8OMRMZ2ASy8BdbwX8aGFQAV8NRzJfyrc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.