Хајлајтс и голови од Италија vs Македонија

Во Петок, 6 Октомври, во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Италија и гостинот Македонија.

Двата тима, Италија и Македонија постигнаа точно по еден гол, па натпреварот заврши нерешено.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Италија и Македонија погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/tc6f4.mp4?token=1507478407-vGK50ESr0lGTxMAJ9gDNyK2kbPK9di6rr4ABYIeo60o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.