Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Република Ирска и Молдавија

Во Петок, 6 Октомври, Република Ирска го пречека Молдавија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Молдавија. Тоа резултираше со победа на Република Ирска од 2:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/3n0dm.mp4?token=1507387502-6vsQMwqPlHKeOuwTDG0gFKERtTMQbvNc5qbv%2FwjeCAU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Квалификации за Светско првенство – Европа и проверете ги одличните типови на kladenje.mk