Хајлајтс и голови од Колумбија vs Парагвај

Колумбија на домашен терен играше против Парагвај во рамките на КОНМЕБОЛ – Квалификации за Светско Првенство, во Четврток, 5 Октомври.

Парагвај прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7c51q.mp4?token=1508544261-lFRWsHCAs7I8DhSsN3uXzlxzZKxlseIivq2TLHylNuI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.