Ерменија vs Полска голови и хајлајтс

Ерменија на домашен терен играше против Полска во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Четврток, 5 Октомври.

Публиката имаше можност да види 7 гола. Сепак Ерменија беше послаб противник, постигна само 1 гола, додека Полска постигна 6 гола и победи со точен резултат 6-1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/t9h7d_1.mp4?token=1507302296-6EersV8vpaMlMkBKU1AG2ncKq%2B66S%2BEPuVb6x40ZwTU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Квалификации за Светско првенство – Европа.