Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Англија и Словенија

Англија го пречека Словенија во Четврток, 5 Октомври.

Словенија не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Англија успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Англија и Словенија.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/gn4pc.mp4?token=1508544260-Hz6WI9yclwV3BezkAPdA23DoI20DsCg5Jcdk0viMsrE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.