Хајлајтс и голови од Ботафого vs Виториа

Ботафого и Виториа одиграа натпревар во рамките на Серија А, во Недела, 1 10 2017.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Виториа успеа 3 да ги претвори во гол, додека Ботафого искористи една помалку. Тоа резултираше сотри бода и победа на Виториа со точен резултат 3-2.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/bt5rw.mp4?token=1508544257-0RniaLxFWC13Dk2Rq%2BWRHnH1TvHK8v3OxUFCAQZngpw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk