Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Крузеиро и Коринтианс

во Недела, 1 Октомври, Крузеиро на домашен терен играше против Коринтианс во рамките на Серија А.

Крузеиро и Коринтианс постигнаа само по еден гол, и натпреварот заврши без победник, 1:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/j53e4.mp4?token=1508544257-lGMeGzJRfAersCXB246vY9ujMNlsknvRUZAkVJRSaws%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk