Манчестер Сити vs Шахтор Доњецк голови и хајлајтс

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Манчестер Сити и гостинот Шахтор Доњецк, во Вторник, 26 Септември 2017.

Шахтор Доњецк не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Шахтор Доњецк беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на [%HOMETEAM %] од 2:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Шахтор Доњецк.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/a9wsp.mp4?token=1508544233-b7O48%2BDcHVKm4mDhAvupb9J0S7uTncHlNSsU17htMos%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.