Хајлајтс и голови од Севиља vs Марибор

Севиља на својот стадион го пречека Марибор во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Вторник, 26 9.

Севиља постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0.

На натпреварот помеѓу Севиља и Марибор имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/s6j4g.mp4?token=1508543035-35JyXD4CfP9P5%2BSQNOi3SAPBsupK7zciUpeOfDP7N7U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk