Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сент Етиен и Рен

Во Недела, 24 Септември, во рамките на Лига 1 се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Сент Етиен и гостинот Рен.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/718is_1.mp4?token=1508544225-jquvq%2Fc0dRd2NfCJblOLB%2FcBJ7zqbIeU%2Bj6NlQTyCFo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365