Бенфика vs ЦСКА Москва голови и хајлајтс

Бенфика го пречека ЦСКА Москва во Вторник, 12 Септември.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, ЦСКА Москва, успеа да реализира две, додека Бенфика само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8kv0h.mp4?token=1505298756-jcfXFi3CO79%2B7dW9r%2F7Cu%2BNWdbnK52pqJXfmW%2Bp9zWo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk