Хајлајтс и голови од Украина vs Турција

Во Сабота, 2 Септември 2017, Турција му гостуваше на Украина во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Додека Украина постигна два гола на натпреварот, Турција и покрај сите напори не успеа да го совлада противничкиот голман. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на Украина.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/cx834.mp4?token=1504386966-TYhOsnSsoupEiBOtDqJnr%2BBH8Qfrb9VD6Oewjjft5vk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.