Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Селта Виго и Леванте

Во Сабота, 16 Февруари, во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Селта Виго и гостинот Леванте.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Леванте успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 4-1 и ги однесе трите бода дома.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Селта Виго и Леванте.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/iyo5b.mp4?token=w_LcV-BhFq66Hj4qlEm4qA&expires=1550339846″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk