Волфсбург vs РБ Лајпциг голови и хајлајтс

Волфсбург на домашен терен играше против РБ Лајпциг во рамките на Бундеслига, во Сабота, 24 Ноември.

Одбраната на Волфсбург одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Волфсбург беше доволен за победа од 1:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Волфсбург и РБ Лајпциг.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4/da4hr.mp4?token=_SgVZx6zBnNdUEsXlnjiOg&expires=1543107795″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.