Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Исланд и Катар

Исланд на својот стадион го пречека Катар во рамките на Меѓународни пријателски натпревари, во Понеделник, 19 11.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.