Ливерпул vs Вест Хем Јунајтед голови и хајлајтс

Во Недела, 12 Август 2018, Вест Хем Јунајтед му гостуваше на Ливерпул во рамките на Премиер лига.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 4 гола, но сите во мрежата на Вест Хем Јунајтед. Тоа резултираше со победа на Ливерпул од 4-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Ливерпул и Вест Хем Јунајтед.

Спремете се за следниот натпревар во Премиер лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk