Хајлајтс и голови од Ајакс vs Штурм Грац

Ајакс го нагости Штурм Грац во рамките на УЕФА Лига на Шампиони меч, во Среда, 25 Јули 2018.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Штурм Грац. Тоа резултираше со победа на Ајакс од 2:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Ајакс и Штурм Грац погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/l1g0w.mp4?token=rECFOTk0zb6bG90sMXupUQ&expires=1532561468″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365