Њу Јорк Сити ФК vs Орландо Сити СК голови и хајлајтс

Во Сабота, 2 Јуни, во рамките на МЛС се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Њу Јорк Сити ФК и гостинот Орландо Сити СК.

Напаѓачите на Њу Јорк Сити ФК беа расположени и постигнаа точно 3 гола, додека Орландо Сити СК не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Њу Јорк Сити ФК и Орландо Сити СК.

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk