Реал Сосиедад vs Леганес голови и хајлајтс

Во Сабота, 12 Мај, Реал Сосиедад на својот стадион го пречека Леганес во рамките на Ла Лига.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Реал Сосиедад успеа 3 да ги претвори во гол, додека Леганес искористи само 2 шанси. Тоа резултираше со победа на Реал Сосиедад со точен резултат 3-2.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Реал Сосиедад и Леганес погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.