Истанбул Башакшехир vs Бешикташ голови и хајлајтс

Во Недела, 18 Март, во рамките на Супер Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Истанбул Башакшехир и гостинот Бешикташ.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Истанбул Башакшехир. Поради тоа Истанбул Башакшехир го доби натпреварот со 1:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Истанбул Башакшехир и Бешикташ погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/g1e2v.mp4?token=1521413632-ydi65dUoPnYExTpq94vndoArLTR7ZTQ5EhBDGV4J1wQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.