Реал Сосиедад де Футбол vs ФК Барселона голови и хајлајтс

Во Недела, 14 Јануари, Реал Сосиедад де Футбол го нагости ФК Барселона во рамките на Ла Лига натпревар.

Публиката имаше можност да види 6 гола. Сепак Реал Сосиедад де Футбол беше послаб противник, постигна само 2 гола, додека ФК Барселона постигна 4 гола и победи со точен резултат 4-2.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад де Футбол и ФК Барселона.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/fnvug.mp4?token=1515970530-UEvbSV1mUHMlEF2v57PflkcY4wZT8KDp28xV3oRgzgo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.