Хајлајтс и голови од Борусија Менхенгладбах vs ТСВ Баер 04 Левекузен

Во Среда, 20 Декември, во рамките на Германски Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Борусија Менхенгладбах и гостинот ТСВ Баер 04 Левекузен.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, на разочарување на публиката голот го постигна ТСВ Баер 04 Левекузен. Поради тоа ТСВ Баер 04 Левекузен го доби натпреварот со 1:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/8xmj8_1.mp4?token=1513803760-2FxelDfpoGdpDsJr7lUxjz28uHcrJD36t6cKqatlLrw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.