Борусија Менхенгладбах vs ФК Шалке 04 голови и хајлајтс

Борусија Менхенгладбах и ФК Шалке 04 одиграа натпревар во рамките на Бундеслига, во Сабота, 9 12 2017.

Борусија Менхенгладбах и ФК Шалке 04 постигнаа само по еден гол, и натпреварот заврши без победник, 1:1.

На натпреварот помеѓу Борусија Менхенгладбах и ФК Шалке 04 имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/la2v9.mp4?token=1512853356-g29TDpn8tm%2FSh2mnUMMRVNREot3Uq9mkMSC9hduiOns%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk