Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Orhangazispor и Анталијаспор

во Четврток, 30 Ноември, Orhangazispor на домашен терен играше против Анталијаспор во рамките на Куп на Турција.

Orhangazispor и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Анталијаспор постигна повеќе од доволни 3 гола и победи со точен резултат 3-0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Orhangazispor и Анталијаспор погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/mrcyr.mp4?token=1512064980-H8YyikfSY%2BG84ndYI4oYDxiD4CTr5o%2FDaRH6mF%2FNt78%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk