Атлетик Клуб Билбао vs Форментера голови и хајлајтс

во Среда, 29 Ноември, Атлетик Клуб Билбао на домашен терен играше против Форментера во рамките на Куп на Кралот.

Атлетик Клуб Билбао, домаќинот на овој натпреавр не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Форментера запиша победа од 1:0 и си замина со трите бода дома.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Атлетик Клуб Билбао и Форментера.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/gr8jy.mp4?token=1511998973-YYZHdgfp36m2OT82qHiId967Hk%2Fpvn90i3aLH%2BEicf4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.