Џенова vs Рома голови и хајлајтс

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Џенова и гостинот Рома, во Недела, 26 Ноември 2017.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Џенова и Рома.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xt149.mp4?token=1511715752-f3yMywOZ9%2B%2F9z25deqakwqRzBXWmXMvH7WEKLzNOd%2FI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.