Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Малага и Селта Виго

Малага го нагости Селта Виго во рамките на Ла Лига меч, во Недела, 29 Октомври 2017.

Малага прими еден гол, но успеа да постигне два гола, па забележа победа со резултат 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Малага и Селта Виго.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2nbkm.mp4?token=1509321961-%2Ff4aVBzoWMbGaO63cKPCvzCL8fkRFdYU40cGv0Zhzwk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.