Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ЛА Галакси и Реал Солт Лејк

ЛА Галакси и Реал Солт Лејк одиграа натпревар во рамките на МЛС, во Недела, 1 10 2017.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zxsgx.mp4?token=1508544255-f6XjdlSsgJIE2KY2oi6eAc3UfU2tZR%2B6F%2BT2aqYQOb0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за МЛС.