Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Парма и Сампдорија

Во Недела, 5 Мај, Парма го нагости Сампдорија во рамките на Серија А натпревар.

Натпреварот помеѓу Парма и Сампдорија беше одличен за гледање. Секој тим постигна по 3 гола, па натпреварот заврши нерешено.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

Ги погодуваш натпреварите од Серија А? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk