Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хуеска и Ваљадолид

Хуеска на домашен терен играше против Ваљадолид во рамките на Ла Лига, во Петок, 1 Февруари.

Ваљадолид и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Хуеска постигна 4 и победи со точен резултат 4-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Хуеска и Ваљадолид.

Спремете се за следниот натпревар во Ла Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk