Реал Сосиедад vs Депортиво Алавес голови и хајлајтс

Реал Сосиедад на домашен терен играше против Депортиво Алавес во рамките на Ла Лига, во Петок, 21 Декември.

Реал Сосиедад не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Депортиво Алавес успеа тоа да го направи еднаш, што беше доволно за победа на гостите од 1:0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk