Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ним Олимпик и Лил

Во Недела, 16 Декември, Ним Олимпик го пречека Лил во рамките на Лига 1 меч.

Публиката имаше можност да види 5 гола, само 2 завршија во мрежата на Лил додека еден повеќе, односно 3 завршија во мрежата на Ним Олимпик. Тоа резултираше три бода за Лил при победа од 3-2.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk